Czy warto kupić patelnię do jajek sadzonych?

Czy warto kupić patelnię do jajek sadzonych?

Obróbka termiczna produktów poprzez ich obsmażenie to sposób, w który przygotowujemy wiele potraw. Stąd też wśród kuchennych akcesoriów nie może zabraknąć patelni. Najczęściej kupujemy patelnie uniwersalne, na których smażymy mięsa, ryby czy jajecznicę. Ale w sklepach z AGD dostępne są także specjalne patelnie. Do tych, które są wybierane bardzo często należą patelnie do jajek sadzonych.

Czym wyróżnia się dobra patelnia do jajek?

Cechą charakterystyczną patelni do jajek sadzonych są wgłębienia w dnie. Patelnie do jajek sadzonych mają bardzo różną średnicę. Do najczęściej kupowanych należą te o średnicy 24 centymetrów. Można na nich jednocześnie usmażyć 4 jajka. Są także i takie o większej średnicy. Na patelni o średnicy 27 centymetrów mogą również znajdować się 4 wgłębienia, ale może ich być także 6. Są także znacznie większe, które mają średnicę 29 centymetrów. Na nich usmażymy aż 7 jajek. Patelnie do jajek sadzonych są świetnie także do smażenia racuszków. Po usmażeniu mają one idealnie okrągły kształt.

Patelnie do jajek sadzonych różnią się nie tylko średnicą, ale także materiałem. To od niego zależy, jak bardzo trwała będzie patelnia, ale też czy jajka lub racuszki nie będą przywierać do dna. Wybierając patelnię zwróćmy uwagę, na jakich rodzajach kuchenek można ją stosować. W sklepach mamy do wyboru patelnie do jajek sadzonych przeznaczone do wszystkich typów kuchenek, ale też i takie tylko do stosowania wyłącznie w kuchenkach indukcyjnych lub gazowych.

Dobrej jakości patelnia do jajek sadzonych powinna wytrzymać kilka lat.