Praktyczne katalogi szyte

Praktyczne katalogi szyte

Działania reklamowe istotny element marketingowy każdego przedsiębiorstwa. Często można spotkać się z opinią, że jest to najtańsza, a przy tym efektowna forma reklamy. Drukowanie katalogów najlepiej zlecić fachowcom, czyli drukarni – działanie to gwarantuje profesjonalizm i rzetelność w realizacji zadania. Najpopularniejszym rozwiązaniem okazuje się drukowanie katalogów szytych.

Katalogi „drutem szyte”

Katalogi zeszytowe, określane często mianem „szytych drutem”, to rozwiązanie, które cieszy się największym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.  Drukowanie katalogów szytych to rozwiązanie, które można stosować wyłącznie w przypadku rozwiązań składających się maksymalnie z kilkudziesięciu stron – ograniczenia te wynikają przede wszystkim z konieczności zastosowania zszywek o określonej wielkości. Wiele firm decyduje się jednak na to rozwiązania, wychodząc z założenia, że katalogi zeszytowe to efektowna i jednocześnie tania forma reklamy. Zasadniczo drukowanie katalogów szytych nie różni się od wydruku rozwiązań klejonych – konieczne jest wydrukowanie poszczególnych stron, a następnie połączenie ich za pomocą zszywek.

Zlecając drukowanie katalogów szytych warto zwrócić na jakość narzędzi wykorzystywanych przez konkretną drukarnię – warto przy tym pamiętać, że im lepsze rozwiązania drukująca, tym efektowniejszy efekt końcowy, czyli firmowy katalog.

Drukowanie katalogów szytych realizowane jest na podstawie odpowiedniego projektu, przygotowanego w ramach świadczonej usługi drukarskiej lub opracowanego bezpośrednio przez przedsiębiorcę zlecającego wykonanie wydruków.