Patelnia do zadań specjalnych

Patelnia do zadań specjalnych

Na rynku mamy obecnie do wyboru różne rodzaje patelni. Są wśród nich nie tylko patelnie uniwersalne, ale także grillowe czy do jajek. Wśród tych ostatnich bardzo chętnie kupowane są patelnie do jajek sadzonych. Patelnie do jajek sadzonych pozwalają bardzo wygodnie przygotować na śniadanie czy inny posiłek smaczne, idealnie wysmażone jajka sadzone.

Patelnia idealna do jajek

Patelnie do jajek sadzonych mają jedną cechą charakterystyczną: w ich dnie znajdują się okrągłe zagłębienie, w które wybijamy jajko. Najczęściej wgłębienia mają klasyczny, okrągły kształt. Na patelni do jajek sadzonych można usmażyć bardzo różną ilość jajek: od trzech do siedmiu. Ogromnym plusem tych patelni jest także fakt, iż można na nich smażyć nie tylko jajka, ale także różnego rodzaju słodkie placuszki.

Patelnie do jajek sadzonych produkowane są z bardzo różnego materiału. To on decyduje o tym, czy patelnia będzie nam służyć przez kilka lat, ale też o tym jak będzie się na niej smażyć. Marzeniem każdej gospodyni jest patelnia, na której można smażyć używając minimalnej ilości tłuszczu oraz taka, do której potrawy nie będą przywierać. Bardzo dobrze sprawdzają się patelnie z powłoką ceramiczną. Także dobrej jakości patelnie teflonowe są godne polecenia. Warto zastanowić się również nad wybraniem stalowej patelni. Równie ważna jest rączka patelni. Nie może się nagrzewać, musi też być bardzo dobrze przymocowana do patelni. Dobry wybór to patelnia do jajek sadzonych, którą można myć w zmywarce. Najbardziej wygodna jest patelnia o średnicy do 28 centymetrów.