Czy patelnia do jajek sadzonych jest konieczna?

Czy patelnia do jajek sadzonych jest konieczna?

Przygotowanie wielu potraw wymaga użycia patelni. Zdecydowana większość patelni to naczynia o wielu funkcjach. Ale w sklepach są także patelnie specjalnego przeznaczenia. Do tych, które zasługują na naszą uwagę należą patelnie do jajek. Patelnie do jajek mają bardzo charakterystyczny wygląd. Ich dno ma wgłębiania, w które wybijamy jajko, gdy chcemy przygotować jajko sadzone. Patelnie do jajek oferowane są w różnych wielkościach. Standardowo usmażymy na nich jednocześnie cztery jajka. Ale są również z mniejszą i większą ilością zagłębień. Dzięki temu możemy wybrać idealną patelnię dla swojej rodziny.

Perfekcyjna patelnia do jajek

Wbrew swojej nazwie patelnie do jajek nie służą wyłącznie do przygotowywania jajek sadzonych. Można na nich smażyć także racuszki. Sprawdzają się idealnie, gdy chcemy, aby nasze sadzone jajka lub racuszki miały perfekcyjny wygląd.

Wybierając patelnię do jajek, zwróćmy uwagę nie tylko na ilość dołków, ale także na materiał, z którego patelnia została zrobiona. Doskonale do smażenia jajek i racuszków sprawdzi się na przykład patelnia ceramiczna. Patelnia ta będzie równomiernie się nagrzewać, a racuszki lub jajka nie będą do niej przywierać. Dobra patelnia ceramiczna do smażenia jajek jest jednak dość droga. Sporo zapłacimy także za dobrej jakości patelnię teflonową. Nie zawsze jednak opłaca się oszczędzać.

Patelnia to naczynie niezbędne w każdej kuchni. Oprócz uniwersalnej patelni do smażenia wielu produktów przyda nam się także specjalna patelnia do jajek. Dzięki niej nasze jajka sadzone będą idealne.