Membrana dachowa: poszycie na miarę XXI wieku

Membrana dachowa: poszycie na miarę XXI wieku

Membrany dachowe mają bardzo różnorodne zastosowanie. Membrany dachowe mogą być stosowane między innymi jako warstwa hydroizolacyjna w dachach odwróconych. Membrany dachowe używane są również w innych rodzajach dachów płaskich; dachy przemysłowe nieużytkowe to kolejny przykład możliwości wykorzystania membran dachowych. 

Jakie zalety mają membrany dachowe?

Systemy dachowe, których jednym z elementów są membrany dachowe mają mnóstwo zalet. Stosowane na dachy przemysłowe wyróżniają się stosunkowo niską masą. Ich zaletą jest także to, że produkowane są z samogasnącego PCV. W efekcie są odporne na zaprószenie ognia. Systemy dachowe mogą być stosowane na różne dachy przemysłowe zarówno te użytkowe, jak i te, do których dostęp został ograniczony. Zaletą membran jest także to, iż są one odporne na uszkodzenia mechaniczne: przebicie, rozerwanie. Są odporne także na ścieranie i nawet najbardziej trudne warunki atmosferyczne. Plusem jest również to, że mogą być stosowane na dachy remontowane.

Jak wykonywać pokrycia dachowe z membraną?

Membrany dachowe stosuje się po to, aby dach był wodoszczelny. Ten cel można osiągnąć tylko w jeden sposób: układając membranę tak, jak zaleca to jej producent. Najlepsi producenci, którzy oferują systemy dachowe nie tylko je sprzedają, ale organizują również szkolenia dla dekarzy. Dodatkowy plus należy się za ekologiczne rozwiązania.

Zainteresowanych tematem membran dachowych zachęcamy do przeczytania także naszego wcześniejszego artykułu, który także poświęciliśmy tej tematyce.