Wysoka jakość membran dachowych

Wysoka jakość membran dachowych

Bardzo ważnym elementem współczesnych dachów są membrany dachowe. Membrany dachowe są niewidoczne, w żaden sposób nie wpływają więc na estetykę dachu. Membrany dachowe pełnią jednak tak ważną rolę, iż nie można ich pominąć. 

Funkcje, które pełnią membrany dachowe  

Membrany dachowe są paroprzepuszczalne, ale są czymś więcej niż folia paroprzepuszczalna. Mają zastosowanie w bardzo różnych typach dachów; wyjątkowo często stosuje się je na dachy przemysłowe. W sprzedaży są dzisiaj systemy dachowe, które doskonale sprawdzają się w przypadku dachów płaskich. Dachy przemysłowe nie muszą mieć wyjątkowo wysokich walorów estetycznych, ale powinny być bardzo funkcjonalne. Systemy dachowe sprawdzają się doskonale na przykład w przypadku zakładania na dachach płaskich (takie są w większości dachy przemysłowe) zielonego dachu – rozwiązania, które w dużych aglomeracjach miejskich jest coraz bardziej popularne. 

Istotny jest prawidłowy montaż 

Systemy dachowe mają chronić budynki przed wilgocią, wszystkie elementy, które się na nie składają muszą zostać ułożone w prawidłowy sposób. Producenci membran dachowych, dla których liczą się najwyższe standardy jakości dbają nie tylko o jakość swoich produktów, ale także o organizowanie szkoleń dla dekarzy i ekip budowlanych. Prawidłowo ułożona membrana dachowa ma bardzo długą żywotność.

Stosowanie membran dachowych to dzisiaj standard. Wszystkich zainteresowanych tym tematem zachęcamy do przeczytania także naszego wcześniejszego artykułu na ten temat.