Konopia - dostępne na rynku oleje

Konopia – dostępne na rynku oleje

Większości społeczeństwa konopia kojarzy się ze związkiem THC, który odpowiedzialny jest za odurzające działania. Olej CBD, legalny produkt, który jest dostępny na terenie Europy oraz Polski, nie ma z nimi nic wspólnego.

Dlatego właśnie można go bez problemu zakupić w sklepie stacjonarnym, internetowym, a nawet w aptekach. Olejek konopny nie jest lekiem, a traktować się go powinno jako suplement, który może być dodatkiem (nie zamiennikiem) do bogatej w pełnowartościowe ingredienty diety. Do czego ponadto używa się olejku z konopi? Dowiesz się tego z niniejszego wpisu. 

Gdzie znajduje się jeszcze związek CBD 

Związek CBD obecny jest na rynku w wielu formach, jedną z nich jest olej konopny CBD. Dzięki takiej konsystencji łatwiej jest go dawkować z precyzją do jednej kropli, co jest niezwykle ważne. Substancję tą można ponadto odnaleźć pod postacią tabletek, cieszących się ogromną popularnością cukierków i lizaków, nalewek różnych rodzajów, kremów, a nawet liquidów do e-papierosów. 

Jakie substancje są obecne w takim oleju 

Minerały i substancje, drogocenne dla ludzkiego organizmu, niepodważalnie znajdują się w produkcie, jakim jest olej CBD. W jego składzie można znaleźć:

  • przeróżne witaminy, a w tym B1, B2, E, K,
  • fosfor,
  • magnez,
  • żelazo,
  • potas ,
  • sód.

Nic więc dziwnego, że po olejek z konopi sięga coraz więcej osób, zmagających się chociażby z dolegliwościami trawiennymi, stresem, napięciem wewnętrznym, bezsennością, czy też takich, którzy są podczas terapii depresji, cukrzycy, reumatyzmu oraz astmy. Wyrób ten zażywa się ponadto na inne schorzenia, takie jak: alzheimer, stwardnienie rozsiane, białaczka, czy też padaczka. Przy tej ostatniej grupie, zanim ktoś zdecyduje się na olej CBD, warto jest skonsultować się z lekarzem.