Atrakcyjna alternatywa dla szkła i pleksiglasu - poliwęglan

Atrakcyjna alternatywa dla szkła i pleksiglasu – poliwęglan

Obecny jest on zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i w domkach jednorodzinnych, czy też na działkach. Poliwęglan na wymiar cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko w branży budowlanej, ale również wśród osób prywatnych, które chcą zrealizować swoje indywidualne projekty. Można dostać go w dwóch, znacznie różniących się od siebie odsłonach, a mianowicie w postaci płyty stałej, jak i komorowej. W tym tekście przekonamy się, do czego najczęściej wykorzystywany jest poliwęglan komorowy. 

Autorskie, przydomowe konstrukcje 

Poliwęglan na wymiar ma wiele atutów, koło których trudno jest przejść z obojętnością. Zamówiwszy wykonane z niego komponenty można stworzyć wiele konstrukcji, tak samo jak praktycznych rozwiązań, które z pewnością wpłyną na komfort osób, które będą z nich korzystać. Ludzie prywatnie, decydując się na poliwęglan komorowy, najczęściej wykonują z niego:

  • przeszklenia dachów, werand,
  • daszki nad drzwiami, oknami, 
  • wiaty, tarasy, szklarnie, 
  • ścianki działowe w mieszkaniach, 
  • wypełnienia drzwi. 

Zastosowań jak widać jest mnóstwo, a efekt, który gwarantuje poliwęglan na wymiar, z pewnością utrzyma się na przestrzeni kolejnych lat

Czy to sprawdzona inwestycja?

Poliwęglan komorowy to lekki materiał, a jednocześnie bardzo wytrzymały na wahania temperatur, uszkodzenia mechaniczne oraz trudne warunki pogodowe. Jest na tyle wytrzymały, że wykorzystuje się go do przeszkleń największych budynków. Inwestując w niego można mieć pewność, że nie ulegnie on szybko zniszczeniu. Uznać można go więc za godną polecenia inwestycję.