Estetyczne zaciemnienie okien na poddaszu

Estetyczne zaciemnienie okien na poddaszu

Eleganckie skosy, widok na błękitne niebo, jasne pomieszczenia – jednym słowem poddasze. Rolety na okna dachowe to dodatki, które integralnie współgrają z okiennicą i wizualnie sprawiają, że wydaje się ona dużo bardziej smukła. Dzięki specjalnie zamontowanym płaskim prowadnicom, które wykonane są najczęściej z aluminium, całość nie opada i przylega do okna.

Rolety dachowe dostępne są na rynku zarówno w wersji manualnej, jak i elektrycznej (sterowane pilotem). W zależności od rodzaju materiału, z którego są one wykonane, mogą spełniać różne funkcje. Jakie? Dowiesz się tego z niniejszego tekstu. 

Rolety nastawione na zaciemnienie 

Słońce wpadające przez okiennice zawsze daje piękny wizualnie efekt. Rolety na okna dachowe (nastawione na zaciemnienie) przydadzą się jednak w momencie, kiedy ktoś, np. w sypialni, będzie chciał odpocząć po ciężkim dniu pracy. Słońce w zenicie z pewnością nie sprzyja wypoczynkowi, dlatego też w niektórych pomieszczeniach powinno się mieć opcję odcięcia się od niego. 

Delikatne, rozproszone światło 

Rolety dachowe, w przeciwieństwie do poprzedniej propozycji, nie muszą całkowicie odcinać pomieszczenia od promieni słonecznych, ale mogą je rozproszyć. Dzięki temu w pokoju nadal będzie jasno i przytulnie. Tego typu rozwiązanie sprawdza się również w łazienkach (kiedy chce się mieć trochę prywatności), garderobach (by ubrania szybko nie wyblakły), czy też na korytarzach, gdy w momencie wchodzenia po schodach słońce oślepia lokatorów.

Nie da się ukryć, że tego typu produkt cieszy się w dzisiejszych czasach dużą popularnością i regularnie jest stosowany w domkach jednorodzinnych.