Jak prawidłowo użyć gazu pieprzowego?

Jak prawidłowo użyć gazu pieprzowego?

Od pewnego czasu gazy policyjne stały się legalnym środkiem służącym do samoobrony. Efektem tego gazy pieprzowe sklep pojawiły się na naszych ulicach. Nie każdy jednak wie jak je prawidłowo używać.

Przechowywanie i prawidłowe użycie

Gazy obronne sklep są skuteczne pod warunkiem prawidłowego ich użycia. Dlatego gaz powinnaś nosić w łatwo dostępnym miejscu. Trzymając gaz w kieszeni, upewnij się, że nie ma w nim żadnych innych przedmiotów, ponieważ mogą utrudnić wyjęcie gazu, a w przypadku nieprzyjemnych okoliczności doprowadzić do przypadkowego naciśnięcia przycisku. Noszenie butli z gazem w torebce nie jest zalecane, ponieważ w takich torbach z reguły znajduje się wiele przedmiotów, więc poszukiwanie i wyciąganie gazu zajmie wiele czasu. Ponadto sama torba może stać się celem ataku – można ją wyrwać z rąk, a wtedy środki samoobrony staną się niedostępne.

Jak prawidłowo użyć gazu?

Głównym celem butli z gazem są oczy – tylko dzięki bezpośredniemu trafieniu możesz liczyć na naprawdę skuteczną obronę. Wynika to z faktu, że głównym efektem działania gazu jest skurcz powiek, pieczenie oczu i powiek, aż do silnego bólu i obfitego łzawienia. Naboje gazowe w takim czy innym stopniu, w zależności od składu, mają również wpływ na układ oddechowy, tj. mogą prowadzić do skurczów dróg oddechowych, kaszlu i podrażniać skórę-powodują pieczenie. Po rozpyleniu środka drażniącego należy natychmiast cofnąć się na bok. W przypadku dziewcząt i kobiet, a także nastolatków, warto natychmiast uciec. Jest to konieczne z dwóch powodów: po pierwsze, gdyż podczas używania puszki z aerozolem i przy obecności wiatru obłok aerozolu może skierować się w naszą stronę. Drugi powód jest taki, że w pewnym odsetku przypadków drażniący efekt może działać z opóźnieniem.