Gaz pieprzowy - zastosowanie

Gaz pieprzowy – zastosowanie

Coraz większą popularnością cieszą się w Polsce gazy policyjne. Jednak jak każda inna broń i środki samoobrony, nie zapewniają absolutnej skuteczności. Skuteczność sprayu może w dużej mierze zależeć od kompetentnej taktyki i technik aplikacji.

Czym jest gaz pieprzowy?

Gazy pieprzowe sklep to małe pojemniki zawierające wysoce skoncentrowaną substancję czynną pod wysokim ciśnieniem. Płynny koncentrat lub aerozol w kontakcie powoduje poważne podrażnienie skóry i błon śluzowych jamy ustnej, nosa i oczu. Gazy obronne sklep są zazwyczaj nieszkodliwe dla zdrowia i życia osoby, która znalazła się pod jego wpływem. Używanie tej broni nie pociąga za sobą ani odpowiedzialności karnej, ani administracyjnej obrońcy, z wyjątkiem rzadkich odosobnionych przypadków, w których napastnik został poważnie ranny celowo lub z powodu nadmiernego użycia środków.

Jak stosować gaz pieprzowy?

Gaz jest używany w niewielkiej odległości. Zakres emisji substancji zależy od rodzaju produktu i wynosi od 1 do 4 metrów. Podczas stosowania: mogą wystąpić trudności w uwalnianiu substancji czynnej przy silnym wietrze; w niskich temperaturach otoczenia Te dwie okoliczności mogą obrócić efekt przeciwko jego właścicielowi lub zminimalizować szkodliwe działanie. Koncentrat gazu pod wysokim ciśnieniem jest rozpylany poziomo silnym strumieniem lub chmurą aerozolową. Spray powoduje skurcz mięśni oka odpowiedzialnych za zamknięcie oka. Dlatego przez krótki czas przestępca nie jest w stanie nic zobaczyć – w przestrzeni występuje dezorientacja i stępienie agresji z powodu szoku.