Okna dachowe - czym je zasłonić?

Okna dachowe – czym je zasłonić?

Poddasze zaadaptowane na przestrzeń mieszkalną daje nieograniczone możliwości lokatorom. Rolety na okna dachowe wydają się jednym z tych elementów, których z pewnością nie można pominąć podczas projektowania. Nie tylko spełniają one funkcję typowo dekoracyjną, ale i praktyczną. Dzięki nim można uchronić się od palącego słońca, zafundować sobie trochę prywatności, czy też stworzyć miły klimat, podkreślony rozproszonym światłem. Jakie zatem rolety dachowe warto jest wziąć pod uwagę? 

Manualne rolety do okien dachowych 

Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie dostęp do okiennicy jest niczym nieograniczony. Takie rolety na okna dachowe bardzo łatwo się montuje oraz obsługuje. Dzięki temu, że znajdują się one w specjalnych, wąskich, aluminiowych prowadnicach, nie ma mowy o ich zacinaniu.

Dostępne są one w wielu wariantach kolorystycznych. Te wysokiej jakości wykonane są najczęściej z dobrej klasy poliestru, który pokryty może być specjalną powłoką, dzięki której całość:

  • nawet podczas długiej eksploatacji nie wyblaknie, 
  • odporna będzie na zabrudzenia i łatwa w czyszczeniu. 

Nowoczesny wariant elektryczny 

Elektryczne rolety na okna dachowe to bardziej nowoczesna odsłona tego produktu, który obsługiwany jest na praktyczny, niewielkich rozmiarów pilot. Sprawdzi się on w sytuacjach, kiedy dostęp do okna z jakichś względów jest utrudniony, bądź też w momencie, gdy domownicy lubią takie rozwiązania technologiczne. Niezależnie od powodu rolety na okno z pewnością wizualnie je uatrakcyjnią i będą integralną częścią całego pomieszczenia.