Łatwa i trwała metoda znakowania przewodów elektrycznych

Łatwa i trwała metoda znakowania przewodów elektrycznych

Solidne i praktyczne oznaczenia przewodów elektrycznych, takie jak etykiety na kable w parze z drukarką termotransferową do etykiet, pozwalają na tworzenie indywidualnych znaczników. Co więcej, odznaczają się one trwałym i wyraźnym drukiem, odpornym na zużycie i blaknięcie. Taki zestaw zapewnia długotrwałe korzystanie. Zobacz, jakie inne oznaczniki na przewody są dostępne?

Przykładowe rodzaje odznaczeń

Wyróżniamy różne pod względem koloru, wielkości i wykonania oznaczenia kabli i przewodów. Do wyboru są:

  • etykiety samoprzylepne,
  • koszulki termokurczliwe,
  • etykiety drukowane bezpośrednio na kablu,
  • sztywne wkładki.

Wszystkie oznaczenia przewodów elektrycznych mają unikalne właściwości, takie jak wytrzymałość na temperaturę, wilgoć i inne warunki zewnętrzne. Dzięki tym cechom, etykiety do kabli znajdują rozległe zastosowanie.

Gdzie są wykorzystywane takie oznaczenia?

Oznaczenia kabli elektrycznych są doskonałym rozwiązaniem tam, gdzie spotykamy się z rozbudowaną instalacją. Służą do identyfikowania urządzeń elektrycznych oraz do wskazywania specyfikacji przewodów. Oznaczniki na przewody mogą znaleźć zastosowanie w różnych miejscach, w tym: w domu, biurze, sektorze przemysłowym czy motoryzacyjnym. Za ich pomocą tworzy się na przykład indywidualne systemy szybkiej identyfikacji dla poszczególnych urządzeń. Użycie tych prostych i sprawdzonych znaczników przynosi tylko korzyści!