Zasłony, rolety czy żaluzje na okna dachowe?

Zasłony, rolety czy żaluzje na okna dachowe?

W każdym domu poddasze zaadaptowane na przestrzeń mieszkalną to niepodważalnie urokliwe miejsce. Rolety na okna dachowe, zasłony, czy może żaluzje? Na jakie zaciemnienie najlepiej jest się zdecydować? Niewątpliwie należy coś wybrać ze względu chociażby na palące o konkretnych godzinach promienie słoneczne, czy też chęć zaznania prywatności. Na co powinien zatem paść wybór? 

Zasłony oraz żaluzje 

Te dwa rozwiązania w przeciwieństwie do rolet dachowych wybierane są dosyć rzadko. Zasłony stosowane są w bardzo nielicznych sytuacjach, gdy kąt nachylenia dachu im na to pozwala. Nie zawsze jednak wyglądają one estetycznie, dlatego też stawia się na bardziej przyległe do framug rozwiązania. Żaluzje, zwłaszcza gdy zamontowane są na żyłkach, spełniają swoje zadanie. Szybko się jednak brudzą, a ich czyszczenie wiąże się ze sporą stratą czasu. 

Dobrej jakości rolety

Rolety na okna dachowe to niepodważalnie strzał w dziesiątkę. Wykonane z dobrej jakości poliestru pokrytego specjalną substancją nie blakną oraz prawie się nie brudzą. Dostępne są one w wersji bardziej nowoczesnej (elektrycznej z obsługą na pilota) i bardziej tradycyjnej – manualnej. Dzięki temu, że dostępne są w wielu kolorach, idealnie dopełnią wystrój każdego pomieszczenia. Rolety okien dachowych, w zależności od swojej grubości, mogą zarówno:

  • zaciemniać pokój, 
  • rozpraszać promienie słoneczne. 

Wybierając je należy w szczególności zwrócić uwagę na ten aspekt. Ich montaż nie jest skomplikowany, a aluminiowe, cienkie prowadnice zapewniają płynność w obsłudze, bez zbytecznego szarpania.