Zalety basenów ogrodowych

Zalety basenów ogrodowych

Większość z nas kojarzy baseny ogrodowe drewniane z pozytywnymi rzeczami. O ile niegdyś takie urządzenia były dostępne jedynie dla nielicznych, to dziś producent basenów ogrodowych może dostarczyć takie urządzenie każdemu.

Ćwiczenia o niskim wpływie

Jedną z największych zalet zdrowotnych, jakie mają baseny ogrodowe, jest to, że oferują one niewielki możliwość ćwiczenia. W porównaniu z czynnościami takimi jak bieganie i jogging, pływanie stanowi tylko 1/4 obciążenia dla ciała. Oznacza to znacznie mniejszy nacisk na mięśnie i stawy.

Z tego powodu pływanie jest doskonałą alternatywą dla osób z zapaleniem lub bólem stawów. Baseny drewniane zapewniają również idealne środowisko do aqua terapii. Chociaż zawsze możesz wziąć udział w sesjach terapeutycznych na basenie społecznościowym lub w lokalnej siłowni, nie ma nic lepszego jak twoja osobista przestrzeń wodna. Aqua terapia zazwyczaj obejmuje ciężary wody i ważone okłady na ciało i służy jako kolejna świetna opcja dla osób z chorobami kości lub mięśni.

Basen redukuje stres

Wpatrując się w nieruchomą powierzchnię sadzawki bardzo łatwo możemy się zrelaksować. Przebywanie w wodzie wpływa na nasz mózg, redukując stres i niepokój. Wejście do basenu to idealny sposób na relaks po męczącym dniu. 74 % ankietowanych zgadza się, że pływanie pomaga rozładować stres i napięcie. Posiadanie basenu jest świetne, ale konieczność zamknięcia go, gdy kończy się lato, jest trochę kłopotliwa, prawda?

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz. Utrzymanie otwartego basenu przez cały rok jest wykonalne (a nawet niedrogie). Pompa ciepła w basenie może zapewnić całe ciepło potrzebne do wygodnego wylegiwania się w basenie. Nawet jeśli mieszkasz w chłodniejszych klimatach, posiadanie pompy ciepła w basenie może przedłużyć sezon basenowy nawet o 6 miesięcy. Wszystko zależy od twojego podejścia.