jak wybrać materac dla dziecka

Wybieramy odpowiedni materac dla pociechy

Odpowiedni materac dla dziecka gwarantuje nie tylko wygodę podczas snu, ale również zdrowy kręgosłup. Należy pamiętać, że te materace, które dobre są dla osób dorosłych, niekoniecznie mogą być stosowane w dziecięcych łóżeczkach. Podpowiadamy, co należy uwzględnić podczas zakupu materaca dla pociechy.

Materace dla dzieci: tylko nie używane

Każdy rodzic powinien to sobie zakodować: materac używany nie jest odpowiedni dla dziecka. Nie należy więc sięgać po materace po starszych dzieciach, które korzystają już z innych łóżek. Oszczędność pieniędzy może okazać się złudna. Pociecha może w przyszłości wymagać gimnastyki korekcyjnej czy zajęć rehabilitacyjnych. O poważne skrzywienie kręgosłupa nie trudno.

Materace dla dzieci: twardość

W przypadku maluchów najlepiej sprawdzają się materace średnio twarde. Są one naprawdę wygodne, a jednocześnie nie odkształcają się zbytnio. Na takim materacu maluch na pewno się wyśpi, a jego kręgosłup nie będzie zagrożony poważnymi problemami zdrowotnymi.

Materace dla dzieci: wypełnienie

W dużej mierze to właśnie wypełnienie materaca decyduje o tym, czy nadaje się on dla dzieci. Materace dla dzieci mogą jedynie niewiele uginać się pod ciężarem ciała pociechy, ale nie mogą się odkształcać. Godne polecenia się materace sprężynowe, które długo zachowują perfekcyjny kształt. Ciekawe są te wypełnione lateksem. Nie odkształcają się. Ich wada polega jednak na tym, że mogą prowokować wystąpienie reakcji alergicznej.

Osoby chcące poczytać więcej na temat materaców dla dzieci odsyłamy do naszego innego tekstów, w którym materace dla dzieci również są głównym bohaterem.