Dziecko

Pokój dziecka nie musi być nudny

Większość dzieci uwielbia huśtać się na huśtawkach. Tego typu zabawy plenerowe są możliwe tylko latem. Są jednak obecnie również huśtawki, które można zamontować w mieszkaniu. Do tego typu huśtawek należy kokon do pokoju dziecięcego.

Kokon do pokoju dziecięcego:czy warto go kupić dla swojego dziecka?

Kokon do pokoju dziecięcego wyróżnia się mocną konstrukcją, jest dla dziecka bezpieczny. Kokon do pokoju dziecięcego wykonano z tkaniny bawełnianej, której jakość jest bardzo wysoka. Zaletą huśtawka do pokoju dziecka jest między innymi to, że może zostać zamontowana zarówno do sufitu, jak i do framugi drzwi. Dzięki temu huśtawka do pokoju dziecka sprawdzi się także w tych mieszkaniach o małym metrażu. Pokój dziecięcy to tylko jedno z wnętrz, w których bawełniany kokon dla dziecka można zamontować. Więcej o huśtawce kokon przeczytacie w naszym artykule „Kokon do dziecięcego pokoju”. Bawełniany kokon dla dziecka jest bardzo, bardzo miękki. W środku kryje równie miękką, wypełnioną poliestrem poduchę. Bawełniany kokon dla dziecka, gdy się zabrudzi można wrzucić do pralki i wyprać.

Huśtawka do pokoju dziecka: to jest ważne!

Huśtawka do pokoju dziecka musi zostać tak zamontowana, aby dziecko nie uderzyło nóżkami na przykład w ścianę. W jej pobliżu nie powinny też znajdować się meble. Kokon/huśtawkę montuje się przy pomocy specjalnego haka huśtawkowego lub drążka rozporowego. W przypadku montażu huśtawki w suficie niezbędne są kołki rozporowe. Kokony wykonane są z kolorowej tkaniny, będą świetną dekoracją dziecięcego pokoju.