Pochłaniacze wilgoci: najlepsza ochrona przed wilgocią

Pochłaniacze wilgoci: najlepsza ochrona przed wilgocią

Wilgoć nie jest zjawiskiem pożądanym zarówno w domach, jak i w magazynach. Jest w stanie zniszczyć mnóstwo towarów. Do ochrony przed jej szkodliwym działaniem warto wykorzystać pochłaniacze wilgoci.

Jakie są ich rodzaje?

Zastosowanie pochłaniaczy wilgoci jest bardzo szerokie. Lista branż, w których zastosowanie pochłaniaczy wilgoci ochroni przed poniesieniem znacznych strat jest bardzo duża. Dlatego też zostały opracowane bardzo różne rodzaje pochłaniaczy wilgoci. Są wśród nich między innymi pochłaniacze wilgoci w saszetkach. Pochłaniacze wilgoci w saszetkach znajdują między innymi zastosowanie do ochrony przed wilgocią galanterii skórzanej. Pochłaniacze wilgoci w saszetkach mają różną wielkość. Specjalnym rodzajem są pochłaniacze wilgoci ESD. Pochłaniacze wilgoci ESD zostały specjalnie opracowane z myślą o przemyśle elektronicznym. Pochłaniacze wilgoci ESD chronią urządzenia elektroniczne przed wilgocią wyjątkowo skutecznie.

Zastosowanie pochłaniaczy kontenerowych

Do magazynowania towarów oraz do transportowania towarów w kontenerach świetnie sprawdzają się pochłaniacze kontenerowe. Pochłaniacze kontenerowe stosuje się w celu zabezpieczenia przed wilgocią np. importowanej odzieży. Pochłaniacze kontenerowe można stosować także do produktów spożywczych. W pochłaniaczach wilgoci stosowana jest glinka bentonitowa. Glinka bentonitowa to surowiec w stu procentach naturalny. Glinka bentonitowa jest bezpieczna.

Więcej informacji o pochłaniaczach wilgoci dla przemysłu można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.