Opony zimowe i ich zalety

Opony zimowe i ich zalety

Jeśli temperatura w nocy spada poniżej zera, to znak, że należy opony letnie wymienić na opony zimowe. Opony zimowe, które możemy dziś kupić oferuje sklep z oponami, sprawdzają się one lepiej niż opony całoroczne.

Przyczepność naszego samochodu

Opony samochodowe tego typu to najnowsza technologia gumy i konstrukcja bieżnika. Oznacza to przyczepność, która może być nawet o 15 procent lepsza niż w przypadku opon całorocznych. Jeśli chodzi o to, kiedy wymienić opony, to pamiętajmy, że chodzi o temperaturę, a nie śnieg. Opony zimowe należy montować, gdy spodziewane są spadki temperatury do 7° C lub poniżej. Wraz ze spadkiem temperatury guma w oponach letnich i całorocznych staje się nieelastyczna, co wpływa na przyczepność. Obserwuj termometr i kieruj się zdrowym rozsądkiem, ponieważ nikt nie powie dokładnie, kiedy założyć opony zimowe. Warto sprawdzić szeroką gamę produktów jaką oferuje sklep z oponami.

Jakie opony zimowe wybrać?

Opony zimowe powinny być węższe niż modele letnie. Eksperci zalecają zejście o jeden lub dwa rozmiary podczas montażu opon zimowych – jeśli na przykład stosowaliśmy opony letnie o szerokości 215 milimetrów, opony zimowe powinny mieć 205 mm lub 195 mm. Zmniejszenie szerokości opony zwiększa nacisk wywierany na powierzchnię pod nią – pomaga to pokonywać oponę przez śnieg i ogranicza hydroplanowanie. Warto zdecydować się na opony od sprawdzonego dostawcy. Doskonałej jakości produkty oferuje internetowy sklep z oponami.