Największe zalety poliwęglanu - charakterystyka

Największe zalety poliwęglanu – charakterystyka

Rozwijająca się technologia dostarczyła współczesnemu budownictwu, jak i wielu branżom gospodarki, poliwęglan na wymiar, który obecnie jest bardzo powszechnie stosowany. Dostępny jest on pod postacią płyt litych oraz komorowych. Stanowi atrakcyjną alternatywę dla szkła, a nawet pod pewnymi względami jest od niego lepszy. Sprawdź koniecznie, jakimi jeszcze wyróżnia się cechami. 

Nienagannie prezentujący się materiał 

Poliwęglan lity stosowany jest wszędzie tam, gdzie architektom zależy na atrakcyjnych, nowoczesnych budynkach oraz wizualnie ciekawych przestrzeniach. Jest on bardzo wytrzymały i odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, do których można zaliczyć zarysowania, pęknięcia, przetarcia itd.

Wyglądem przypomina szkło, dlatego też rzadko kto jest w stanie go rozpoznać. I nic w tym dziwnego! Odznacza się wysoką przepuszczalnością światła, a co za tym idzie przezroczystością. Dzięki temu, że jest on łatwy w obróbce, można nadawać mu różne kształty, co z pewnością uatrakcyjnia liczne projekty. Poliwęglan na wymiar bardzo łatwo się czyści, dzięki czemu z łatwością można zadbać o porządek wszędzie tam, gdzie się on znajduje. 

Korzyści płynące z tego materiału 

Należy również zwrócić uwagę na korzyści, które wynikają z użycia poliwęglanu na wymiar. Dzięki temu, że jest on bardzo lekki, śmiało można wykorzystywać go do ażurowych konstrukcji. Dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym świetnie spisuje się w szklarniach, tak samo jak na werandach, czy też w ogrodach zimowych. To dzięki niemu obiekty sportowe, odznaczające się licznymi przeszkleniami, są w stanie zachować stałą temperaturę we wnętrzu budynku.