Niemowlę w kokonie

Kokon do dziecięcego pokoju

Wśród artykułów dla dzieci, które kupowane są ostatnio bardzo często należy kokon do pokoju dziecka. Wśród nich są takie przeznaczone dla niemowlaków, jak również i takie dla starszych dzieci. Te drugie sprawdzają się w roli
pokojowej huśtawki.

Kokon do pokoju dziecka: czy warto go kupić?

Kokon do pokoju dziecka jest obecnie bardzo modnym dodatkiem do pokoi dziecięcych. Kokon niemowlęcy to nic innego jak huśtawka, którą podwiesza się do sufitu przy pomocy haka. Można ją również podwiesić przy pomocy drążka rozporowego w futrynie drzwi. Kokon do pokoju dziecka jest bardzo miękki, a przede wszystkim bezpieczny dla dziecka. Wykonano go z bawełnianej tkaniny. W środku kokonu umieszczona jest wypełniona poliestrem super miękka poduszka. Elementy huśtawki można wybrać w pralce. Kokony dostępne są w różnych kolorach, między innymi w kolorze białym  czarnymi kropeczkami.

Kokon do pokoju dziecka: jak go bezpiecznie zamontować?

Podwieszana huśtawka, która ma formę kokonu wcale nie musi znajdować się w pokoju dziecka. Można ją zamontować również w sypialni rodziców albo w salonie. Do zamontowania kokonu niezbędny jest specjalny hak huśtawkowy oraz kołki rozporowe. Kokon zawieszamy na haku za pomocą łańcucha lub liny. Przed zamontowaniem haka należy dokładnie wymierzyć odległość – kokon nie może znaleźć się za blisko ściany czy drzwi. Zasięg tej nietypowej huśtawki można łatwo sprawdzić mierząc jej długość.

Kokon to bardzo modny gadżet, który dziecko może wykorzystać na bardzo różne sposoby, nie tylko do huśtania się.