Kilka podstawowych informacji o patelniach gastronomicznych

Kilka podstawowych informacji o patelniach gastronomicznych

Wyposażenie kuchni w lokalach gastronomicznych składa się dzisiaj z mnóstwa różnego rodzaju urządzeń i sprzętów, które ułatwiają jednoczesne przygotowanie wielu potraw. Wśród tych urządzeń obowiązkowo powinny znaleźć się patelnie dla gastronomi. Patelnie dla gastronomii to alternatywa dla tradycyjnych patelni. Oferta sklepów zaopatrujących gastronomię obejmuje patelnie gastronomiczne o bardzo różnej wielkości i różnych źródłach zasilania. Do tych, które kupowane są naprawdę często należą patelnie elektryczne gastronomiczne.

Do małego baru i dużej restauracji

Patelnie elektryczne gastronomiczne to bardzo różne modele do wyboru. W małych barach czy food truckach doskonale sprawdzą się patelnie elektryczne gastronomiczne przeznaczone do ustawienia na blacie. Na zapleczu kuchennym większych restauracji lepiej sprawdzą się patelnie elektryczne gastronomiczne wolnostojące. Wolnostojące patelnie gastronomiczne elektryczne mają różną pojemność – łatwo wybrać patelnie gastronomiczne elektryczne dostosowaną do potrzeb danej kuchni. Jest to tym łatwiejsze, iż mają bardzo różną pojemność.

Trwałe i łatwe do utrzymania w czystości

Wszystkie patelnie gastronomiczne elektryczne, o których tutaj mówimy produkowane są ze stali nierdzewnej. Dzięki temu patelnie dla gastronomii są wyjątkowo wytrzymałe. Do tego patelnie dla gastronomii można bardzo łatwo wyczyścić. Patelnie dla gastronomii mają jeszcze jedną zaletę: są bardzo wydajne.

Więcej o patelniach dla gastronomii można przeczytać również w naszym poprzednim artykule.