Jakie zastosowanie mogą mieć metalowe siatki plecione?

Jakie zastosowanie mogą mieć metalowe siatki plecione?

W budownictwie bardzo znane siatki karbowane, które mają różnorodne zastosowanie. Są to siatki wykonane z wysokiej jakości drutu poddanego wcześniej specjalistycznemu procesowi falowania. Tego rodzaju siatki wykonane są z różnorodnych materiałów, może to być drut stalowy, drut ocynkowany bądź drut nierdzewny, zwykle są to druty kwasoodporne o miedzianym bądź mosiężnym składzie.

Taka siatka pleciona wykonana z wysokiej jakości drutu karbowanego, masz lepiej zastosowanie w budownictwie oraz w architekturze wnętrz. Wszystko, dlatego że metal z roku na rok staje się coraz bardziej popularny i mimo że zwykle ma wygląd bardzo surowy, dzięki wytrzymałości jest wybierany jako dodatkowy element dekoracyjny we wnętrzu.

Jak dzielimy siatki plecione?

Typowe plecione siatki możemy podzielić na siatki jednokarbowe, to oznacza występowanie jednego karbu na drucie oraz siatki wielokarbowe, odpowiednio wykonane z większą ilością niewielkich karbów na drucie. Wybierając siatki z drutu plecionego, stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość wykonania, dostępne są w sklepach w standardowych bądź niestandardowych wymiarach. Jeżeli zastanawiasz się nad stworzeniem ciekawej architektury ogrodowej bądź innego elementu aranżacji wnętrza, koniecznie sprawdź jak wyglądają siatki krepowane oraz jakie mogą mieć zastosowanie w budownictwie.

Najlepiej kupić siatki plecione u producenta

Jeżeli szukasz siatek plecionych na swoją posesję, najkorzystniej wybrać plecione siatki u producenta, ich jakość będzie potwierdzona atestem, a cena będzie zdecydowanie niższe niżeli w markecie budowlanym. Dodatkowo siatki metalowe drobne oczka warto stosować jako osłony do roślin ogrodowych czy podpory dla roślin pnących.