jak wybrać materac dla dziecka

Jak wybrać materac dla dziecka?

O dziecko należy dbać – ze stwierdzeniem tym z pewnością zgodzą się wszyscy rodzice. Trzeba pamiętać, że troska wyraża się nie tylko w zakupie ładnych ubranek i najnowszych zabawek, ale także wysokiej jakości materaca do łóżeczka. To, jak dobry będzie materac wpływie nie tylko na jakość snu malucha, ale również jego postawę i kondycję kręgosłupa.

Źle dobrany materac może prowadzić do powstania poważnych wad postawy. Dlaczego podpowiadamy jak wybrać materac dla dziecka.

Jak wybrać materac dla dziecka: NIE! Dla materaców używanych

Przede wszystkim należy bardzo wyraźnie powiedzieć, że używany materac to najgorsze, co może kupić naszemu dziecku. Nawet najlepsze materace mogą choćby niewiele się odkształcać. A to w przypadku niemowląt i małych dzieci może okazać się być tragiczne w skutkach.

W przypadku małych dzieci najlepiej postawić na materace średnio twarde, które utrzymują kręgosłup we właściwej pozycji, a jednocześnie są naprawdę wygodne. Należy pamiętać również o elastyczności. Dobrze dobrany materac lekko ugina się pod ciężarem ciała malucha, ale nigdy nie zapada się. Należy zawsze zwrócić na to baczną uwagę. 

Jak wybrać materac dla dziecka: wypełnienie

Obecnie wybierać można wśród materaców z bardzo różnym wypełnieniem. Oprócz klasycznych materaców sprężynowych w sklepach znajdziemy te z wypełnieniem z pianki poliuretanowej, pianki termoelastycznej, lateksu, maty kokosowej.

Najmniej zapłacimy za materac z pianki poliuretanowej, z największym wydatkiem należy liczyć się wówczas, gdy zdecydujemy się na zakup materaca lateksowego – ceny rozpoczynają się na ogół od około dwustu złotych.