Co to jest obróbka metali CNC?

Co to jest obróbka metali CNC?

Termin – obróbka metali – można usłyszeć naprawdę bardzo często. Może być ona wykonywana z wykorzystaniem bardzo różnych maszyn. Obecnie bardzo często wykorzystywane są maszyny CNC. Są to maszyny numeryczne sterowane komputerowo. CNC Kraków to usługi, które mają mnóstwo zalet.

CNC w Krakowie – obróbka nie tylko metali

CNC Kraków to usługa kompleksowa, która obejmuje nie tylko obróbkę metali. CNC Kraków to także obróbka aluminium i tworzyw sztucznych z wykorzystaniem narzędzi numerycznych, które są sterowane komputerowo. Usługi CNC Kraków świadczone są na bardzo wysokim poziomie.

Dzięki temu, że firma, która oferuje usługi CNC wykorzystuje sterowane komputerowo narzędzie numeryczne, nadany element obrabiany jest niezwykle precyzyjnie. Dla osób, które interesują usługi CNC w Krakowie istotne jest także to, że straty obrabianego materiału są bardzo niewielkie. Usługa te pozwala też na wykonanie bardzo szczegółowych elementów.

Jakie prace obejmują usługi CNC?

Obróbka metali Kraków z wykorzystaniem narzędzi CNC umożliwia zmianę kształtu danego elementu. Obróbka metali obejmuje między innymi toczenie. Metoda ta ma zastosowanie do obróbki elementów kulistych, stożkowych oraz o kształcie walca. Ponadto dobra firma, której specjalnością jest obróbka metali wykorzystuje także frezowanie i szlifowanie.

Na życzenie klientów wykonuje również wiercenie otworów o różnej głębokości. Obróbka CNC znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdza się między innymi w przemyśle motoryzacyjnym.